ODIGRAN VEČITI DERBI U OKVIRU 18 KOLA ABA LIGE

Zvezdi pobeda i verovatno Pol pozicija pred Plejof, Crvena zvezda-Partizan 88:86 (55;38)

Večiti derbi košarkaša Crvene zvezde i Partizana odigran  u Štark areni pred 18796 gledalaca  pripao crveno belima.Utakmuca imala čudan tok, Zvezda vodila i sa 21 poen razlike ali je u drugom poluvremenu dozvolila protivniku da razliku smanjuje i 11 sekundi pre kraja izjednači. Junak pobede igrač Zvezde Jago Dos Santos koji je postigao pobednički koš posle solo prodora od koša do koša tri sekunde pre kraja.Ovom pobedom Zvezda praktično obezbedila Pol poziciju pred Plejof Aba lige jer do kraja iste ima osam kola  a crveno beli imaju čak tri pobede više u odnosu na najveće protivnike Partizan i Budućnost.

Još jedan buran večiti košarkaški derbi Crvene zvezde i Partizana odigran je pod svodovima beogradske Štark Arene.

U okviru 18 kola regionalne košarkaške lige crveno beli su bili bolji i posle neizvesne završnice rešili meč u svoju korist 88;86 i učvrstili se na prvoj poziciji sa realnim šansama da istu i zadrže pred početak Plejofa koji će uslediti nakon završetka lige i poslednjeg 26 kola 6 aprila ove godine.Dosta čudna utakmuca u prusustvu prepune dvorane isjključivo pristalica Zvezde obzirom da gostujućih navijača nije bilo.

Igrači crveni belih su izvanredno otvorili utakmicu nizom od tri trojke totalno poremetili crno bele kojima je trebalo vremena da dodju do prvih poena.Celim tokom prvog poluvremena Zvezda je vodila u jednom momentu sa čak 21 poen razlike (46:25) i činilo se tada da će lako doći do vrlo važne pobede.

Crveno beli su u prvoj četvrtini ubacili pet trojki iz sedam pokušaja i bili vrlo precizni stvarajućj razliku iz minuta u minut.Nakon minut igre u drugoj četvrtini Zvezda je posle poena Nedovića i Hange stigla do sedamnaest poena razlike 35:18 da bi nastavila sa boljom.igrom i sredinom.druge deonice imala kako je već rečeno maksimalnih 21 poen prednosti.

U završnici poluvremena Partizan dolazi do daha do 14 poena minusa ali pošto su sudije u poslednjoj sekundi prvog poluvremena dosudile faul Trifunovića nad Teodosićem pri šutu za tri poena ovaj sva tri realizuje i Zvezda odlazi na odmor rezultatom 55:38 sa čak 17 poena prednosti.

Ovo prvo poluvreme proteklo je u velikom broju čarki medju igračima i prekida utakmuce pa je prvo poluvreme trajalo više od sat vremena.

U drugom poluvremenu sasvim druga priča i druga igra i odnos snaga na terenu.Partizan u tom delu ulazi sa mnogo više energije u odnosu na protivnika koji kao da se uspavao visokim vodjstvom iz prvog dela utakmice.Polovinom treće deonice Partizan je uspeo da smanji prednost Zvezde na 11 poena 57:46 ali je ona tada uspela da odgovori trojkama Gertraitisa i Nedovića i ponovo vrati prednost od 17 poena.

Sredinom četvrte četvrtine vezanim trojkama Kaminskog,Pantera i Avranovića Partizan je došao na osam poena zaostatka 73:81.Na minut i 25 sekundi do kraja Partizan je posle poena Pantera prišao samo na minus četiri (79:83).

Na 20 sekundi do kraja Partizan je na minus tri imao napad kada je Jago Dos Santos  faulirao Avramovića a on je prvo slobodno promašio a drugo dao i Zvezda je na 17 sekundi imala napad i dva poena viška.

Nedović je fauliran i on tada promašuje prvo a daje drugo bacanje i onda na 11 sekundi pre kraja Naneli biva fauliran na šutu za tri poena nakon čega pogadja sva tri bacanja i posle nevidjene i neočekivane drame izjednačuje rezultat 86:86.

Omaleni Jago Dos  Santos  je odmah prihvatio loptu krenuo u slalom celim terenom zaobišao Jaramaza prevario Smailagića pod košem protivnika  i na tri sekunde pre kraja poentirao za pobedu 88:86.

Pokušao je nakon toga u zadnjoj sekundi Avramivić sa centra terena ali je promašio i Zvezda je ipak zasluženo pobedila i osvojila vrlo važne bodove i učvrstila se na prvoj poziciji sa više nego realnim šansama da tu i ostane na kraju  ligaškog dela ABA lige.

Zvezdu su do pobede vodili Adam Hanga sa 15,Dzoel Bolomboj sa 14 ,Jago Dos  Santos sa 13,Nemanja Nedović sa 11 i Rokas Giedraitis sa 10 poena.

Najefikadniji kod Partizana bili su Đzejms Naneli sa 19,Frenk Kaminski sa 18,Kevin Panter sa 14 i Zek Ledej i Aleksa Avramović sa 13 poena.

Crvena zvezda -Partizan   88:86 (55:38)

28;15,27;23,17;18,16;30

Igrano u Štark Areni u Beogradu.Gledalaca 18796.Sudije Pukl,Obrknežević i Radojković.

Osvojene lopte Crvena zvezda 7 Partizan 6. Izgubljene lopte Crvena  Zvezda 13 Partizan 14.Aistencije Crvena zvezda 16 Partizan 16.Lične greške Crvena zvezda 33 Partizan 26.