СРПСКЕ ВЛАДАРКЕ – ОНЛАЈН ЕДУКАТИВНУ РАДИОНИЦА ЗА ДЕЦУ
Поглед у средњовековну Србију
Добродошли у још једну едукативну радионицу САВА онлајн школе српског језика, културе и традиције. Овај пут вас водимо у средњи век где ће вас Александра Михајловић, ауторка књиге о српским принцезама, упознати са три истакнуте српске владарке и доброчинитељке: Јеленом Анжујском, кнегињом Милицом и Симонидом, владаркама које су успеле да својим богоугодним делима помогну српском народу и оставе неизбрисив траг.
Говорићемо о њиховој мудрости, снази у тешким временима, сналажљивости и непоколебљивости, особинама које их чине посебним. Нећемо занемарити ни њихову женску ни мајчинску страну. Сазнаћете како су одгајале своју децу, са каквим проблемима су се суочавале, како су се понашале, али и како су се облачиле и неговале. Зато ћемо се директно укључити на једну изузетну изложбу која се током фебруара одржава у просторијама РТС клуба у Београду. Реч је о изложби костима владарки, владара, ратника и црквених великодостојника који су коришћени у серији „Немањићи – рађање краљевине“. Деца ће моћи да виде владарску одећу Стефана Немање, ратничку опрему Стефана Првовенчаног, свечану одору архиепископа Саве, свакодневне хаљине Немањине супруге Ане, као и Евдокије и Ане Дандоло – прве и друге жене Стефана Првовенчаног. О костимима и начину одевања у средњовековној Србији, говориће аутор костима Стефан Савковић, а деца ће моћи и да постављају питања. Уз костиме, приказаћемо и реплике средњовековног оружја, оруђа и накита , направљеног за снимање серије.
Деца ће моћи и да покажу своју заинтересованост за ову тему, тако што ће нацртати омиљену српску принцезу, направити свој костим или написати писмо једној од српских владарки.
Придружите нам се у овом незаборавном времеплову и пођите са нама пут средњег века. Чекамо вас!
Сви који желе да присуствују радионици могу да се пријаве путем сајта школе SAVAedu.com
САВА онлајн школа је иновативна, динамична и неконвенционална настава српског језика, културе и традиције која гради мостове између нових поколења у дијаспори и матичне земље Србије. Посетите сајт школе за више информација. SAVAedu.com